Admin 1 شنبه 4 آبان 1392 12:51 ب.ظ نظرات ()

hol3 هولوگرام و ضرورت استفاده آن

هولوگرام

هرگاه محصولی دربین مصرف کنندگان , صاحب اعتبار و اعتماد می‌گردد و به لحاظ کیفیت از فروش بالایی برخوردار می‌شود , عده‌ای سودجو با کپی‌کردن محصول ازنظر ظاهر و نه ازنظر کیفیت بدنبال درآمدهای کلان بوده و این امر در کوتاه مدت اعتبار محصول را لکه‌دار می‌کند . برای جلوگیری از این پیشامد راه حلی نو در کشورهای پیشرفته طرح گردیده است که عبارت است از استفاده از برچسب‌های سه بعدی لیزری (هولوگرام ) .

استفاده از این برچسب‌ها راهی جدید و عملی است که تحت اختیار محدود کشورهای پیشرفته می‌باشد که با ارائه حق ثبت مالکیت تجاری محصول امکان چاپ این برچسب‌ها را مهیا می‌سازد و چون تنها دارندگان ثبت مالکیت تجاری امکان چاپ را دارند کپی برداری برای سودجویان غیرممکن می‌گردد .

لذا برای شرکت‌هایی که در امر صادرات فعال هستند و یا محصولات آنها در کشور نیز از معروفیت بسیار بالایی برخوردار است , استفاده از این برچسب‌ها لازم و ضروری به نظر می‌رسد چراکه مصرف کنندگان اعتبار این برچسب‌ها را می‌دانند و به محصولاتی که برچسب‌های هولوگرام دارند اعتماد می‌کنند .  امروزه تقلب و کپی‌برداری یکی از معضلات اقتصادی روبه رشد با سرعتی سرسام‌آور در جهان است .

برخی از اقلامی که تقلب می‌شوند عبارتند از :اسناد اعتباری و اوراق بهادار و بورس , چک , کارت‌های اعتباری , گذرنامه , نرم‌افزارهای رایانه‌ای , قطعات الکتریکی و الکترونیکی , قطعات یدکی اتومبیل و ماشین‌آلات صنعتی , مواد اولیه صنعتی و ساختمانی , مواد آرایشی , پوشاک , انواع بلیت‌ و …
لذا این باور وجود دارد که باید محصولات را از تقلب محافظت کرده و به آنها اصالت و رسمیت بخشید و برچسب‌های سه بعدی هولوگرام یکی از راه‌های اثبات شده جهانی برای جلوگیری از اینگونه تقلب ها می‌باشد .

مهم ترین ویژگی هولوگرام که باعث شده است به مطمئن ترین برچسب روی کالاها تبدیل شود آن است که این برچسب بعد از تولید به هیچ وجه در هیچ جای دنیا قابل کپی برداری و تکثیر مجدد نمی باشد.